Для початку варто зазначити, що існує два види розшуку. Це кримінальний розшук та в порядку інтегрованої інформаційно-пошукової системи “Армор”.
Якщо мову вести за кримінальний розшук, то він провадиться в порядку статті 281 Кримінально процесуального кодексу України та стосується виключно випадків, коли особа вчинила кримінальне правопорушення. Перевірити перелік осіб, що перебувають у кримінальному розшуку можна за посиланням (https://wanted.mvs.gov.ua/searchperson/).
Щодо інтегрованої інформаційно-пошукової системи “Армор”, то це внутрішня система, яка допомагає працівникам поліції оперативно дізнаватися інформацію. Таким чином, коли поліція зупиняє вас на вулиці та повідомляє, що ви знаходитеся в розшуку, то ви маєте повне право запитати у якому розшуку та через що ви у ньому перебуваєте. Далі працівники поліції, незважаючи на знаходження вас у інформаційно-пошуковій системі “Армор”, мають повідомити підстави вашого затримання та статтю КУпАП за якою вас притягують до адміністративної відповідальності, на підставі чого вас було внесено до системи “Армор”.
Якщо працівниками поліції буде доведено, що вас дійсно притягнено до відповідальності, то подальший порядок відбувається відповідно до пункту 56 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487, а саме порядок затримання та доставлення особи до районних (міських) територіальних центів комплектування (далі – РТЦК) здійснюються стосовно адміністративних правопорушень за статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУПАП) у порядку Додатка 20. Враховуючи положення цього додатку: «Звернення щодо доставлення громадян, які вчинили адміністративні правопорушення до РТЦК для складання протоколів». Тобто, можливо лише доставлення вас до територіальних центрів комплектування, з метою складення протоколу відповідно до статті 259 КУПАП, лише у разі неможливості складання його на місці.
Якщо все таки вас затримали чи доставили до РТЦК, то рекомендуємо не підписувати жодних протоколів, а дії поліцейських оскаржити до суду відповідно до статті 146 або 371 Кримінального кодексу України, як позбавлення волі та незаконне затримання.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ. При затриманні працівниками поліції у порядку адміністративного або кримінального, ви МАЄАТЕ вимагати адвоката, якщо у вас немає адвоката ВИМАГАЙТЕ надати вам безкоштовного адвоката через Бюро надання безполатної правової допомоги. Поліцейській зобов’язані повідомити це Бюро негайно після вашого затримання, і протягом години до вас має прибути адвокат. ЦЕ ПЕРЕДБАЧЕНО як Кодексом України про адміністративні правопорушення, так і Кримінально-процесуальним кодексом України.
До того ж, після того, як працівники поліції виявлять відсутність справи та постанови щодо притягнення вас до адміністративної відповідальності ви в праві в порядку громадського чи адвокатського, скориставшись послугами адвоката, запиту просити вилучити вас із інформаційно-пошукової системи “Армор”. Такий запит ви можете зробити до РТЦК чи відділу Національної поліції або позов до суду.
Цікавою та реальною практикою у таких випадках вже була конкретна справа, у ній розповідається, як особу, яка була внесена до інформаційно-пошукової системи “Армор” було затримано та згодом доставлено до РТЦК, хоча належних підстав та постанови щодо притягнення цієї особи до адміністративної відповідальності не було. Окрім цього, для вашого персонального захисту рекомендую звернути увагу на статтю 268 КУПАП, де чітко визначено перелік прав особи, що притягається до адміністративної відповідальності, серед яких передбачено правову допомогу адвоката, навіть на безоплатній основі. У вищезазначеній справі, особа скориставшись своїм конституційно закріпленим правом у статті 63 Конституції України, щодо можливості будь-якої правової допомоги.
Отже, ознайомившись із видами розшуку та процедурою притягнення до відповідальності ви зможете ефективно захистити свої права від протиправних посягань на позбавлення волі та інших порушень збоку працівників поліції та РТЦК. Тому коли вам повідомляють, що ви знаходитеся у розшуку, не панікуйте, пам’ятайте, що ви завжди в змозі скористатися адвокатськими послугами та ефективно захистити себе від незаконних дій правоохоронних та військових органів.
Якщо у вас залишилися питання, ви хочете отримати індивідуальну консультацію саме про ваш випадок чи вам потрібно склати заяву, звернення, скаргу до ТЦК та СП чи інших органів одержавної влади, ви можете звернутися до нас за платною юридичною консультацією з питання мобілазції, перейшовши на наш основний сайт та залишивши заявку. Ми обов’язково з вами зв’яжимось.
Знаходиться в
м. Запоріжжя, вул. Верхня, 14 (вхід з фасаду будинку)
Поштова адреса: 69001, м. Запоріжжя
вул. Сергія Тюленіна, 23, оф. 7.
info@advokatstrategy.com
Наші телефони:
+380980819484
+380990819484