CТРОКИ ОНОВЛЕННЯ ДАНИХ

Новим законодавством встановлені наступні строки

Оновити свої дані в період виконання обов’язку можна 3 способами:

 1. Особистий візит до ТЦК та СП.
 2. Через ЦНАП (поки на практиці не передбачено).
 3. Через електронний кабінет (поки на практиці не передбачено).

Для чого оновлювати свої дані в ТЦК та СП:

1-а причина – неможливість пересування без військово-облікового документу (військового квитка, приписного, довідки з ТЦК про облік).

2-а причина – уникнути закоди впливу, серед яких:

 • адміністративна відповідальність в вигляді штрафі (нараз від 3400 до 5100 грн, однак проектом на розгляді підвищення від 17 000 грн до 25 500 грн.
 • позбавлення права керування транспортним засобом
 • розшук та адмінітративне затримання для притягнення до адміністративної відповідальності.

ВАЖЛИВО! Не поспішайте оновлювати свої дані одразу після 18 травня. Якщо вже отримали повістку, тоді потрібно іти до ТЦК та СП та відповідно розпочинати процедуру.  Порада дочекатися конкретних практичних механізмів та спокійно протягом 60 днів з 18 травня до 18 липня 2024 оновити свої дані. 

 

ДОКУМЕНТИ! Якщо у вашому випадку оновити дані не вийде через ЦНАП або через електронний кабінет, і походу до ТЦК та СП не уникнути, тоді керуйтеся наступним алгоритом дій:

 

 1. Перевірте чи маєте ви право на відстрочку від мобілізації на підставі статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Перевірити можна тут.
 2. Якщо маєте право на відстрочку, то підготуйте всі необхідні документи для цього та подайте їх до ТЦК та СП як запропоновано у цій статті.
 3. Ви маєте взяти із собою оригінали паспорту, ідентифікаційного коду, витягу/довідки про місце реєстрації (якщо у вас ID-паспорт), військово-обліковий документ (військовий квиток або приписне або довідку з військомату).
 4. Якщо ви дотримуєтеся пацифістських релігійних переконань до вище наведених документів обов’язково із собою майте довідку про членство в церкві (як мінімум 4 екземпляри) або довідку, що ви є пастором, дияконом церкви та копію посвідчення (за наявністю).
 5. Якщо ви дотичні до зброї, маєте інші переконання у питанні оборони та захисту країни – можете ЗА БАЖАННЯМ долучити довідку члена церкви.
 6. Підготувати документи для проходження ВЛК. Детальніше можете дізнатися тут.

 

Якщо у вас залишилися питання, ви хочете отримати індивідуальну консультацію саме про ваш випадок чи вам потрібно склати заяву, звернення, скаргу до ТЦК та СП чи інших органів одержавної влади, ви можете звернутися до нас за платною юридичною консультацією з питання мобілазції, перейшовши на наш основний сайт та залишивши заявку. Ми обов’язково з вами зв’яжимось.

ОФІС АДВОКАТСЬКОГО БЮРО «СТРАТЕГІЯ»

Знаходиться в

м. Запоріжжя, вул. Верхня, 14 (вхід з фасаду будинку)

Поштова адреса: 69001, м. Запоріжжя

вул. Сергія Тюленіна, 23, оф. 7.

info@advokatstrategy.com

Наші телефони:

+380980819484

+380990819484