ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА та ВІЙСЬКОВИЙ КАПЕЛАН

Військова служба за контрактом через рекрутингові центри

ВАЖЛИВО! Що до рекрутингових центрів ви можете звернутися або самостійно отримати відношення з військової частини до вашого проходження ВЛК за направленням вашого ТЦК та СП.

Щодо служби військових капеланів запроваджена та регламентується відповідним профільним Законом України “Про службу військового капеланства”.

Важливо розрізняти поняття Церковного капелана та Військового капелана, адже останній має статус військовослужбовця та обіймає посаду виключно у воєнизованих підрозділах України.

Військовий капелан – особа, яка в установленому цим Законом порядку отримала мандат на право здійснення військової капеланської діяльності, уклала контракт про проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу (виключно на посадах Служби військового капеланства) та здійснює військову капеланську діяльність у підрозділах Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної прикордонної служби України на підставах та в порядку, передбачених цим Законом.

Мандат надають релігійні управління відповідної конфесії згідно квот (розподіл квот конфесійного представництва військових капеланів здійснюється з урахуванням конфесійної приналежності особового складу), які затверджені Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що квоти для протестанстських конфесій є значно меншими ніж для інших християнських конфесій, враховуючи кількісну приналежність членів церков.

Військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації, має повну вищу освіту (не нижча рівня спеціаліста чи магістра) та отримав від керівного центру (управління) відповідної релігійної організації мандат на право здійснення військової капеланської діяльності.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що військовим капеланом не може бути особа, яка має пацифістські релігійні переконання, адже одним за напрямів діяльності військового капелана є ознайомлення військовослужбовців з основами релігійного світогляду, з етичними засадами військової служби та громадянського обов’язку захисту держави, а також на виховання в особового складу духу патріотизму, братерства та взаємоповаги.

Якщо у вас залишилися питання, ви хочете отримати індивідуальну консультацію саме про ваш випадок чи вам потрібно склати заяву, звернення, скаргу до ТЦК та СП чи інших органів одержавної влади, ви можете звернутися до нас за платною юридичною консультацією з питання мобілазції, перейшовши на наш основний сайт та залишивши заявку. Ми обов’язково з вами зв’яжимось.

ОФІС АДВОКАТСЬКОГО БЮРО «СТРАТЕГІЯ»

Знаходиться в

м. Запоріжжя, вул. Верхня, 14 (вхід з фасаду будинку)

Поштова адреса: 69001, м. Запоріжжя

вул. Сергія Тюленіна, 23, оф. 7.

info@advokatstrategy.com

Наші телефони:

+380980819484

+380990819484